Trud treningu nagrodzony

W dniu 11-14 maj 2012 roku w miejscowości Genua we Włoszech odbyły się Mistrzostwa Europy Juniorów do lat 18 i Młodzieży do lat 21 w Ju-Jitsu w których udział wzięli zawodnicy z 24 państw.

Z Klubu Sportowego „Budowlani” w Sosnowcu zakwalifikowało się 17 zawodników w kategorii Juniorów i Młodzieży. Nasi zawodnicy po raz kolejny potwierdzili swoją międzynarodowa klasę zawodniczą. Na tych Mistrzostwach zdobyli sześć medali z czego w pierwszym dniu zmagań Mistrzami Europy w kategorii Młodzieży do lat 21 zostali :

• Karolina Rak w kategorii wagowej +70
  • Mateusz Duran w kategorii wagowej 85kg
  • Natomiast V-ce mistrzem Europy został
  • Mateusz Sporys w kategorii 69kg

Ponadto w pierwszym dniu tuż za podium zajmując wysokie punktowane V miejsce znaleźli się Klaudia Pawłowska , Monika Sokołowska, Dobrzyński Tomasz. Na siódmej lokacie swoją rywalizację w pierwszym dniu zakończyła również Magdalena Giec. Drugi dzień zmagań naszych fighterów to brązowy medal naszej debiutującej w kategorii Juniorów Justyny Sitko w wadze 63kg. Siódme miejsce przypadło Danielowi Jędrycha w kategorii 66kg.
Trzeci dzień zmagań przypieczętował znakomity występ Naszych zawodników mianowicie w kategorii Juniorów do lat 18 Mistrzynią Europy w wadze +70 kg została Agnieszka Jakubiec ubiegłoroczna Mistrzyni Świata którą po zakończeniu Turnieju organizatorzy uznali najlepszą zawodniczka całych Mistrzostw Europy spośród obydwu grup wiekowych mężczyzn i kobiet otrzymała ona również nagrodę „ Fair play”

Na drugim stopniu podium z tytułem V-ce Mistrza Europy w kategorii Juniorów w wadze 55kg stanął Andrzej Hruby ubiegłoroczny brązowy medalista Mistrzostw Świata Juniorów.
Wisienką na przysłowiowym Torcie było trzecie miejsce drużynowo Naszej Reprezentacji która ogółem zdobyła 11 medali ( z czego sześć zawodnicy z Budowlanych) tuż za Rosją i Niemcami.
Zawodnicy którym udało się zakwalifikować na najważniejszą dla nich w 2012 roku imprezę zostali objęci specjalny tokiem treningowy.

Treningi odbywały się dwa razy dziennie przez sześć dni w tygodniu. W przygotowaniach naszych Młodych adeptów wzięła udział jako sparingpartnerzy grupa seniorska Naszego Klubu . Jak widać na sukces pracują wykwalifikowani Trenerzy jak również wszyscy zawodnicy Naszego Klubu . Bardzo serdecznie Gratulujemy!!!

Warto przypomnieć iż w marcu bieżącego roku Seniorzy Naszego Klubu zdobyli trzy medale na Otwartych Mistrzostwach Europy w Hanau (srebro Agnieszka Bergier, medale brązowe Martyna Bierońska i Nowicki Konrad) tak też to półrocze 2012 Klub Budowlani zamyka dziewięcioma medalami z Mistrzostw Europy Juniorów, Młodzieżowców i Seniorów.