Podsumowanie roku 2012

Był to udany rok pod względem wyników sportowych dla Naszego Klubu.
Na zawodach rangi Mistrzostw Europy i Świata w Ju-Jitsu zdobyliśmy łącznie 12 medali

na Mistrzostwach Europy Młodzieży do lat 21 zdobyliśmy 3 medale(dwa złote i jeden srebrny)
na Mistrzostwach Europy Juniorów do lat 18 zdobyliśmy również 3 medale(złoty, srebrny i brązowy) na Otwartych Mistrzostwach Europy Seniorów zdobyliśmy także 3 medale( srebrny i dwa brązowe) Na Mistrzostwach Świata Seniorek zdobyliśmy 3 medale( złoty srebrny i brązowy)

Nowicki Konrad kat 56kg SENIOR

Mistrzynią Świata Seniorek w kat 49 kg po raz drugi została Agnieszka Bregier– Austria, Wiedeń 2012, Kolumbia, Cali 2011. Ponadto w 2010 roku Agnieszka po raz pierwszy zdobyła złoty medal Mistrzostw Świata Młodzieży do lat 21. Zdobycie trzech złotych medali Mistrzostw Świata z rzędu jest ewenementem w sporcie. Jest to historyczny wyczyn w sporcie sosnowieckim. Agnieszka zasiliła również szeregi policji w Sosnowcu od 2012 roku.

Srebrny i Brązowy medal Mistrzostw Świata Seniorek należą do Martyny Bierońskiej.
Martyna brała udział w dwóch konkurencjach. W swojej koronnej konkurencji Fighting 55kg gdzie zdobyła srebrny medal i konkurencji „Brazylijskiego Ju-Jitsu” gdzie zdobyła medal brązowy.

W 2013 roku w lipcu w Kolumbii odbędzie się WORLD GAMES (olimpiada sportów nieolimpijskich) pod patronatem MKOL do której kwalifikację trwały ostatnie cztery lata. Jako jedyny sportowiec z Sosnowca Martyna odbierze nominacje do tych zawodów z rąk Prezydenta Bronisława Komorowskiego. W tej imprezie sportowej weźmie udział 4000 najlepszych sportowców ze 120 Państw (link http://www.youtube.com/watch?v=yE8fA6FU42U)

Na Drużynowych Mistrzostwach Polski w JUDO Seniorów i Seniorek nasze drużyny uplasowały się na piątych pozycjach natomiast w kategorii Młodzieży do lat 21 drużyna Kobiet zdobyła Brązowy medal natomiast drużyna męska zajęła siódme miejsce.
Rok 2013 rozpoczęliśmy startem 12-13 stycznia na Mistrzostwach Śląska w Judo gdzie zdobyliśmy 16 medali w kategorii Juniorów i Kadetów.

Klub nasz jest organizatorem comiesięcznych Turnieji Towarzyskich w Judo dla dzieci, młodzików i kadetów w hali sportowej MOSiR na Niwce. Turnieje te są bardzo popularne w środowisku Judo w Polsce i u naszych południowych sąsiadów (Czech i Słowacji, Węgier)

Na sukces Klubu pracuje 9 trenerów i 6 asystentów w 9 ośrodkach na terenie Sosnowca. Najlepsi zawodnicy spośród tych filii prowadzeni są przez trenera Mariana Jasińskiego posiadającego jeden z najwyższych stopni mistrzowskich DAN w Polsce w Judo (7 DAN) i w Ju-Jitsu (8 DAN)